Ako sa starať o oblečenie, aby vám vydržalo čo najdlhšie?

Starať sa treba o všetko a vynechávať by ste nemali ani vaše drahocenné kúsky oblečenia v skrini. Hlavne ak sa jedná o vaše najobľúbenejšie kúsky, ktoré nosíte najradšej. Samozrejme, ak ste si kúpili tričko za dve eurá, nemôžete čakať, že vydrží 10 rokov, no aspoň o niečo môžete starostlivosťou jeho životnosť predĺžiť. Tu sa skôr oplatí značkové oblečenie a ušetriť môžete so zľavami k nákupu.

Ako sa starať o oblečenie, aby vám vydržalo čo najdlhšie?

Ako sa starať o oblečenie, aby vám vydržalo čo najdlhšie? (Foto: unsplash.com)

Dobrou prevenciou je začať už pri výbere oblečenia. Vedeli ste, že CityZen tričká odolávajú špine, nevidieť na nich pot a sú vyrábané aj na Slovensku? Ich trvácnosť a skvelé vlastnosti potvrdzuje aj nie jedna recenzia na CityZen tričká.

Základ starostlivosti – pranie

Veci sa neničia až tak nosením, ako nesprávnym praním. Príliš vysoká teplota, nesprávny prací prášok alebo pranie na nesprávnom programe – aj to všetko prispieva k ničeniu vecí. Pred praním si vždy rozdeľte prádlo podľa toho, čo sa nachádza na lístku na konkrétnych kúskoch oblečenia. Tie, ktoré majú rovnaký materiál a rovnaký spôsob prania môžete dať prať dokopy. Nezabúdajte, že sú aj také kúsky, ktoré sa môžu prať len v rukách.

Čo sa týka prania a vešania prádla, oblečenie dávajte vždy naruby, tak sa ničí oveľa menej. Keď nebudete vešať prádlo naruby, vďaka slnku by vám mohlo blednúť. Pri praní veľmi záleží aj na tom, aký prací prostriedok používate. Vyhýbajte sa takým, ktoré sú veľmi agresívne a v zložení sa nachádza silná chémia.

Ak máte viac podobných kusov a potrebujete ich označiť menovkami napr. pre deti do škôlky, pomôže vám pečiatka na oblečenie – textil.

Skladovanie

Oblečenie by malo mať medzi sebou dostatočné medzery, aby bolo dostatočne prevzdušnené. Lepšie je skladovať oblečenie na vešiakoch ako poskladané v skrini, pretože sa tak zbytočne nekrčí, lepšie ho prevzdušňuje a budete mať v oblečení lepší prehľad.