Koberec alebo podlaha: Čo je pre Vás výhodnejšie?

Keď sa ráno zobudíte, čo je pre vás prvou vecou, ktorej sa vaše prsty a chodidlá dotknú? Je to tvrdšie a pevnejšie drevo, laminát alebo príjemne mäkký koberec?

Koberec alebo podlaha: Čo je pre Vás výhodnejšie?

Koberec alebo podlaha: Čo je pre Vás výhodnejšie?

Pri zariaďovaní domu je voľba podlahovej krytiny jednou z najväčších a najzákladnejších rozhodnutí každého majiteľa. Druh tohto povrchu môže byť rôzny a jeho voľba záleží na preferenciách, ktoré majú jednotlivý členovia rodiny.

Podľa čoho sa rozhodovať
Niekto miluje kobercom tlmené kroky a iný zas neodolá šampiónom prírodnej krásy, ktorými sú podlahy. Krytina z plávajúcej podlahy alebo iného materiálu je prvou vecou, ktorá rozhoduje o celkovom dizajne v interiéri. Popri estetickom dojme musia majitelia domov zvažovať aj životný štýl, ktorý ma na výber takéhoto povrchu veľký vplyv.

Kde začať?
V prvom rade by ste sa mali poradiť s odborníkom, ktorý má najviac skúseností. Druhou rozhodujúcou vecou je cena, ktorú ste ochotní investovať do takejto rekonštrukcie. Počet členov v domácnosti a niekedy aj vekové rozhranie môže zohrávať tiež dôležitú úlohu.

Domáce zvieratká nám vedia v mnohých chvíľach naše ťažké časy dokonale spríjemniť. V prípade podlahy a koberca sa však starostlivosť o tento povrch zdvojnásobuje. Zvieratká za to v konečnom dôsledku nemôžu, a v niektorých situáciách by asi radšej trávili svoj čas v exteriéri, preto si zvážte všetky potrebné kroky aj v tejto oblasti.

Nábytok je taktiež dôležitou vecou, ktorú by ste pri kúpe podlahovej krytiny mali veľmi dobre premyslieť. Nejde len o farebnosť a dizajn, ktorý by mal vhodne korešpondovať s celkovým zariadením. Veľkosť nábytku, atypické sedačky v tvare U a rozloženie jednotlivých doplnkov vie byť niekedy zaujímavou úlohou, pretože v konečnom dôsledku chcete dať možnosť vyniknúť všetkým veciam naraz. Pred kúpou a výberom tohto pokrytia si urobte menší prieskum o dostupným materiáloch, cenách a ostatných možností, aby ste v budúcnosti svoje rozhodnutie neoľutovali.

Text a foto: PR