Kvalitný bytový a hotelový textil

Ak hľadáte jednoduchú cestu, ako zútulniť vašu domácnosť, vsaďte na nový a výrazný hotelový textil. Bez neho sa Vaše ubytovacie zariadenie nezaobíde. Dôležité je, aby bol s ním klient spokojný.  

Kvalitný bytový a hotelový textil

Kvalitný bytový a hotelový textil (Foto. bajex.sk)

Bytový textil -vankúše, paplóny, návliečky, prestieradlá, obrusy, uteráky, utierky, osušky a oveľa viac.

Takisto aj banketové stoličky sú vyrábané z kvalitných materiálov v hliníkovom alebo oceľovom profile s dodatočnými zvarmi a v kvalitnom prevedení sedáku a operadla.

Ale aj vankúše môžu robiť zázraky. Zmäkčia kontúry celej miestnosti a vďaka svojim farbám a vzorom dodajú atmosféru a podčiarknu Váš osobný štýl. Zaobstarajte si nové vankúše a obliečky a takto dosiahnete spôsob ako oživiť miestnosť zakaždým keď máte chuť.

Kvalitný spánok Vám zabezpečí správny výber postele

Posteľ je srdcom je Vašej domácnosti. Ide o najdôležitejšiu vec vo Vašom dome alebo byte Musíme myslieť na to, že ju budeme mať doma niekoľko rokov, preto sa nám musí aj páčiť. A ako zvládnuť výber postele? Musí spĺňať kritéria z určitého hľadiska a musí mať požadované parametre. Nesmiete zabudnúť na jej tvar, farbu a aj na ladenie interiéru. Ďalšou dôležitosťou, ktorú si správny výber postele vyžaduje je aj to, či sa na posteli bude spať príležitostne alebo každodenne. Posteľ musí byť aj kvalitná a musí mať parametre, ktoré požadujete.

Postele majú rôzne typy konštrukcií. Každá konštrukcia je dôležitá iným spôsobom. Či už ide o drevenú posteľ, čalúnenú alebo kovovú. Kovová posteľ je výhodní svojim dizajnom, svojim vyhotovením. Pre niektorých môže pôsobiť chladne.

Aj výška postele môže vplývať na každého zákazníka inak. Každý je iný a každý má tie svoje požiadavky. Ideálne je keď sa môže každý môže na ňu posadiť a následne sa bezproblémovo postaviť. Je iné keď má človek 60 rokov alebo 25 rokov. V súčasnej dobe sa vieme stretnúť s posteľami, ktoré majú výšku 45-50 cm, a kvôli tomu musí byť vstávanie čo najviac pohodlné. Starším ľuďom, a tí, ktorí sa menej pohybujú, odporúčame, aby výška ložnej plochy od podlahy a to cca 50-60 cm, a tá im zabezpečí vstávanie, ktoré bude pre nich ľahučké a pohodlné. Pohybové ústrojenstvo človeka, ktorý je starší a už nemá tak dobrú kondíciu, ráno vstane dolámaný a kĺby bude mať stuhnuté. Pre neho bude ideálna vyššia výška postele a s ňou bude viac spokojný.

Jednolôžková alebo manželská posteľ?

Ak sa rozhodujete, či si máte kúpiť posteľ s jedným lôžkom alebo s dvoma, tzv. manželskú posteľ, môžete si kúpiť posteľ takú, ktorá bude mať nosnú priečku na konštrukcii a v strede budú nosné dosky alebo kovanie po celom obvode lôžka. Na nosné dosky alebo kovania sa naskladajú oddelené rošty, ktoré sú dva. Tento technický štýl riešenia nemá každá z manželských postelí. Manželská posteľ je tak vybavená úchytmi alebo kovaniami a to iba po vonkajšej časti. Takýto princíp si vyslovene vyžaduje umiestnenie iba jedného roštu spojeného v pevnom ráme, pretože v strede už nie je nosná priečka, ktorá oddeľuje dva rošty.

Posteľ s čelom alebo bez neho?

Dá sa povedať, že čelo na posteli vie vytvoriť „bezpečie“ a to hlavne vtedy, ak posteľ nie je tam kde je aj hlava, ale stojí len tak voľne v priestore. Preberá funkciu operadla, a to hlavne ak si otvoríte knihu, ktorú ste rozčítali alebo ak si zapnete televíziu a sedíte. Vtedy sa tak z postele stáva pohodlné kreslo.

Každá z postelí má vybavenie, ktoré má dva čelá. Ide o čelo predné a čelo zadné pri hlave a pri nohách. Obidva čelá sa vytvárajú približne v rovnakej výške ako posteľné bočnice, no na trhu sú aj postele, ktoré majú vysoké čelo pri nohách. Veľmi významnú úlohu hrá zadné čelo, alebo čelo pri hlave, ktoré slúži k tomu, aby nevypadol vankúš a by ste si mohli komfortne oprieť chrbát. Bočnice postele, výška má byť 7 cm a viac pod úrovňou matraca, ale tak aby netlačili bočnice, hlavne do nôh a pri vstávaní z postele. Aby nedošlo k úrazu, bočnice musia mať zaoblené strany. Bočné strany, bariéry, alebo inak –zábrany alebo zábradlia bývajú často požadované pri detských posteliach.

Text:PR