Novinky Zumtobel a Thorn so širokým využitím: multifunkčný systém LED osvetlenia či unikátne závesné kancelárske svietidlo

Bratislava, Slovenská republika – Skupina Zumtobel Group, svetový líder v oblasti komplexného riešenia osvetlenia, rozšírila portfólio značiek Zumtobel a Thorn o niekoľko produktových noviniek. Ide hlavne o nový rad multifunkčných svietidiel pre interiérové osvetlenie Supersystem Integral či závesnú verziu unikátneho stojanového svietidla Linetik Pendant.

Supersystem Integral: jednoliatosť a adaptabilita

Niekoľko rokov po predstavení radu Supersystem 2 a jeho vlaňajšom doplnení o variant pre trojfázové lišty, prichádza Zumtobel s novým radom multifunkčných svietidiel pod názvom Supersystem Integral z dielne rakúskeho dizajnového štúdia EOOS. Ten vďaka miniaturizácii jednotlivých modulov a širokej škále farebných kombinácií umožňuje ich dokonalú integráciu do interiéru a kombinuje čistý dizajn s maximálnou adaptabilitou.

Toto riešenie je možné aplikovať pre všetky typy osvetlenia: horizontálne, vertikálne, nepriame aj akcentačné. Nezáleží na tom, či je svietidlo použité samostatne alebo ako súčasť lišty, či ide o montáž prisadenú, vstavanú či závesnú. Vďaka možnosti prispôsobenia architektonickému návrhu či existujúcemu interiéru zvyšuje nový Supersystem Integral efektivitu a významne prispieva k udržateľnosti dizajnových riešení.

Supersystem Integral ponúka široké možnosti využitia, od osvetlenia recepcií v kancelárskych a hotelových priestoroch, cez galérie, múzeá, maloobchodné priestory až po reštauračné zariadenia či súkromné rezidencie.

Linetik Pendant: unikátne závesné svietidlo

Po dvoch rokoch od predstavenia unikátneho stojanového svietidla Linetik s miniatúrnymi rozmermi (profil 2,5 x 2,5 cm), špeciálne vyvinuté pre potreby kancelárskej práce, prináša Zumtobel jej závesnú verziu. Linetik Pendant v sebe opäť spája miniaturistický dizajn, optimálnu osvetlenosť, minimálnu spotrebu energie a inovatívnu technológiu LED s možnosťou regulácie. Vďaka moderným senzorom svietidlo umožňuje automatickú aktiváciu, deaktiváciu a vyváženú distribúciu svetla na základe intenzity denného svetla, umelého osvetlenia aj preferencií používateľa. Navyše, dokáže ušetriť až 70 % energie.

Text a foto: PR