Sprchové box vs. Sprchové kúty – rozdiely, plusy a mínusy

Začínate s rekonštrukciou kúpeľne a rozmýšľate, že by ste starú vaňu nahradili niečím iným, novším a modernejším? Lenže čí, keď k dispozícii sú sprchové kúty aj sprchové boxy. A nie je to to isté. Veruže nie je.

Sprchové box vs. Sprchové kúty – rozdiely, plusy a mínusy

Mnoho ľudí to môže považovať za obyčajné chytanie za slovíčka, ale sprchové boxy a kúty sú naozaj dve rozličné veci. Zatiaľ čo sprchový box predstavuje komplexné zariadenie so samostatnou konštrukciou uzavretou a spojenou zo všetkých strán, sprchový kút je pripojený ku stene a zložený z viacerých komponentov.

Sprchové kúty – výhody a nevýhody
Veľkou výhodou sprchových kútov je fakt, je si ich môžete poskladať a prispôsobiť podľa ľubovôle. Máte na výber širokú škálu komponentov, na ktoré môžete prihliadať, vrátane dverí, vaničiek, batérií či odtokov. To si však zároveň vyžaduje znalosti o kvalite prevedenia, materiálov a značiek, takže z tohto pohľadu je zostavenie sprchového kúta relatívne náročné. Pri sprchových kútoch treba tiež každopádne počítať so stavebným zásahom či úpravami, ktoré je potrebné spraviť poriadne, inak hrozí vlhnutie stien, zatekanie a dodatočné opravy, ktoré vás ani vašu peňaženku nepotešia.

Sprchové boxy – výhody a nevýhody
Sprchový box kúpite ako celok, bez možnosti výmeny jednotlivých komponentov. Pre niekoho nevýhoda, pre iného zase benefit v podobe ušetreného času spojeného s výberom doplnkov. Avšak predsa máte na výber a to z rôznych rozmerov a prevedení (so strieškou alebo bez nej). Vyšší štandard oproti bežným boxom ponúkajú sprchové masážne boxy s viacerými doplnkami v podobe vodných trysiek či generátora pary, vďaka ktorým môžete mať malé kúpele priamo vo vašej kúpeľni. Najväčšou výhodou boxov ale je fakt, že nepotrebujú žiadne stavebné úpravy. Ich inštalácia a manipulácia s nimi je jednoduchá a vyžaduje akurát napojenie na vodu a odpad.

Text a foto: PR