Postarajte sa o veci tak, akoby ste sa ich mali zajtra zbaviť

Zbiera sa veľká hŕba nevyžehleného oblečenia a pri jeho pohľade gúľate očami, koľko práce si vyžiada jeho podoba do pôvodného tvaru. Nikomu sa nechce dobrovoľne stráviť celé doobedie žehlením, avšak je to povinná daň za to, že nechodíme s pokrčenou košeľou a nevyžehlenými pukmi na nohaviciach.

Postarajte sa o veci tak, akoby ste sa ich mali zajtra zbaviť

Postarajte sa o veci tak, akoby ste sa ich mali zajtra zbaviť (Foto: unsplash.com)

Ďalšou výhodou žehlenia a úpravy oblečenia je jeho následné využitie kdekoľvek. Ak sa budete chcieť zbaviť prebytočného oblečenia a priniesť ho do zberného kontajnera na oblečenie, určite lepšie sa budete cítiť nielen vy, pretože odovzdáte čisté oblečenie pre niekoho, ale aj nový majiteľ, ktorý sa nemusí celé doobedie trápiť so žehlením. Správajme sa ľudsky a myslime na ostatných.

Ak nepatríte k tým, čo by chceli za každým žehliť oblečenie zo skrine, skúste na miesto skladania odkladať oblečenie na vešiaky. Vďaka tomu nebude oblečenie pokrčené vždy, keď ho vyberiete zo skrine. Získate tak aj lepší prehľad a viete si svoje oblečenie rýchlo a jednoducho kedykoľvek preorganizovať poprehadzovaním vešiakov s oblečením.