Tipy na spôsoby, ako si vytriediť a usporiadať veci v šatníku

Pred začiatkom nového ročného obdobia by ste si mali pripraviť aj svoj šatník. Vytriediť staré kúsky, ktoré už nebudete nosiť, pripraviť tie kusy oblečenia, ktoré ste mali odložené a všetko zorganizovať, aby ste sa v tom lepšie vyznali a vynosili všetky kúsky, ktoré v šatníku máte. Takéto triedenie vám môže zabrať niekoľko hodín, preto vám dáme presný postup a tipy, ako na čo najlepšie pretriedenie a usporiadanie šatníka.

Tipy na spôsoby, ako si vytriediť a usporiadať veci v šatníku (Foto: pixabay.com)

Najprv všetko vyberte a roztrieďte

Ak si chcete šatník zorganizovať, tak musíte pracovať s „čistým plátnom“, čiže všetko zo skrine treba vybrať von a potom to tam systematicky ukladať. Výhodou vyberania vecí zo šatníka je, že keď už ich budete mať v ruke, rovno môžete rozhodnúť, či si ho necháte alebo ho posuniete ďalej. Pri takomto triedení by ste si mali určiť 4 skupiny vecí: tie, ktoré si nechávate, ktoré vyhadzujete, pri ktorých ešte nie ste rozhodnutí a ktoré podarujete kamarátkam/kamarátom alebo na charitu. Keď už budete mať takto veci roztriedené, tak sa ešte raz vráťte ku kôpke „ešte nie som rozhodnutý“ a vyberte si, čo si necháte. Teraz už môže nasledovať organizácia.

Ak už pokukujete po novom, nemusíte na to minúť celú výplatu. Nezabúdajte na kupóny. Obľúbený je answear zľavový kód, ale aj ďalšie na obľúbených stránkach zlavovy-kod.sk, kde nájdete niekoľko tisíc zliav do slovenských eshopov. Môžete ušetriť aj desiatky eur a to pri každom nákupe online.

Organizovanie šatníka

Na organizovanie šatníka si môžete vybrať viacero metód, asi len vy najlepšie viete, čo vám bude vyhovovať. Ak žijete v spoločnej domácnosti triedite oblečenie podľa pohlavia. Oddelene pre nežné pohlavie, pre chlapov či detské oblečenie ak sú v rodine. Najčastejšie si ale ľudia trieda šatník podľa typu daného oblečenia a prípadne ešte podľa farby. Čiže si dáte k sebe všetky kabáty, bundy, svetre, mikiny, všetky značkové tričká od tých bežných, rifle a všetky ostatné kúsky oblečenia. Ak si v šatníku nechávate aj také oblečenie, ktoré sa v aktuálnu sezónu nenosí, tak ho umiestnite buď na úplný vrch skrine alebo spodok. Najlepší dosah by ste mali mať k veciam, ktoré aktuálne nosíte.