Vizuálne triky na zvýšenie stropu

Možno máte nízke stropy alebo len chcete, aby budili dojem, že sú vyššie, ako v skutočnosti sú. Na toto poznáme nie jeden výborný tip. Pri nízkych stropoch sa totiž môžete cítiť až klaustrofobicky a to nielen vy, ale aj vaša návšteva. Vyhnite sa tomu.

Vizuálne triky na zvýšenie stropu

Vizuálne triky na zvýšenie stropu

Radíme ako na vyšší strop

Je to naozaj jednoduchý trik, ako opticky oklamať, stačí zavesiť záclony vyššie nad okná. Vďaka tomu prinútite vaše oči do zamyslenia, že miestnosť je vyššia, ako sa v skutočnosti zdá. Väčšina štandardných záclon je aj tak dlžšia alebo si ich môžete nechať spraviť dlhšie. Trik je aj tak v zavesení, namiesto 5 centimetrov nad hranou okna ich vešajte vyššie.

Ak ide o farby, tak ak je strop svetlejší ako bočné steny, tak aj to vizuálne robí miestnosť vyššou, ako by sa možno inak mohlo zdať. Taktiež svetlé farby priestor opticky zväčšújú, ale aj presvetľujú. Tmavým farbám sa v interiéroch vždy radšej vyhnite.

Ešte jeden tip, ak ide o záclony. Vašou láskou sú vzorované závesy? Skúste vertikálne pruhy, tieto pruhy vizuálne pretiahnú vaše steny. Umiestniť veľké vysoké zrkadlo na stenu môže tiež opticky spraviť miestnosť vyššou.