Obývačka v modernom štýle – tu je pár krokov ako na to

Práve obývačka je miestom, kde sa asi najčastejšie stretáva celá rodina, trávite tam veľa voľného času, hostíte v nej návštevu, relaxujete tam a zároveň sa aj zabávate. Keďže je obývačka takou vyťažovanou miestnosťou, mala by byť zariadená tak, aby ste sa v nej cítili útulne a zároveň aby bola praktická. Ktoré prvky by ste do obývačky mali určite zakomponovať a ako sa dá obývačka zariadiť čo najmodernejšie? Prečítajte si nasledujúce riadky a dozviete sa ako na to. 

Obývačka v modernom štýle – tu je pár krokov ako na to (Foto: pixabay.com)

Nechoďte do obchodov bezhlavo

Pri zariaďovaní alebo prerábaní obývačky je dôležité začať od základov. Keď idete do obchodu s nábytkom, všetko je tam pekne nastylované, zladené a veľmi pekne prezentované, takže je veľká šanca, že sa vám bude páčiť takmer všetko a nebudete si vedieť vybrať. Začnite teda od začiatku, a to tým, že si už doma premyslíte, ako vaša obývačka bude vyzerať. Dajte svoje plány a vízie na papier, vyhľadávajte obrázky s inšpiráciami a vypíšte si konkrétne kusy nábytku a doplnkov podľa toho, v akých obchodoch ich chcete nakupovať. Takto budú vaše nákupy časovo menej náročné a zároveň nebudete nakupovať zbytočné veci, ktoré vám koniec koncov budú aj tak zapadať prachom.

Zvoľte si „statement“ kúsok

Ak už máte vybraté, v akom štýle chcete mať zariadenú obývačku a už ste si aj prešli inšpirácie na internete, určite ste si všimli, že je v modernej obývačke jeden výrazný kúsok, na ktorom je potom postavaný celý dizajn obývačky. Najčastejšie to býva práve gauč, ktorý je takým centrom celej miestnosti. Väčšinou je to ten najväčší kus nábytku a tiež máva buď výraznú farbu alebo zaujímavé vzory. Okrem gauča môžu byť aj napríklad závesy, ktoré spravia toho v miestnosti naozaj veľa. Viete si vybrať z rôznych vzorov, látok aj tvarov. Tiež nie sú len pekným, dizajnovým prvkom v modernej obývačke, ale sú tiež naozaj praktické.

Obývačka v modernom štýle – tu je pár krokov ako na to (Foto: pixabay.com)

Čo na steny?

Ak už máte vybratý štýl aj kusy nábytku, je načase vybrať to, v akom štýle vymaľujete steny a čo na nich bude. V modernej obývačke sa uprednostňujú svetlé farby, ktoré priestor presvetlia a dodajú mu zároveň nádych útulnosti. S farbou stien sa potom ladia aj doplnky, ktoré sa na steny umiestňujú. Tiež nájdete na stenách poličky či výrazné a veľké obrazy. O tom, ako zavesiť a rozmiestniť obrazy v obývačke si môžete pozrieť v tomto článku. Okrem toho môžete steny ozvláštniť aj tapetami, ktoré sa opäť vrátili do módy, čo dokazuje aj tento článok. Do obývačky sa najviac hodia tapety s pásikami, kvetmi alebo bodkami. Tiež napríklad také, ktoré imitujú obklad aj 3D fototapety.