Vchodové dvere udávajú tón

V antickom Ríme, tribún ľudu, ktorý hájil práva nižších vrstiev obyvateľstva na svojom dome dvere nemal. Bolo to symbolické gesto hovoriace o jeho neustálej dostupnosti pre bežný ľud, ktorého práva hájil. Okrem tohto prípadu sú dvere akýmsi symbolom moci alebo vkusu. Domy a byty často posudzujeme podľa dverí bez toho, aby sme vedeli, ako to vyzerá vo vnútri.

Vchodové dvere udávajú tón

Vchodové dvere udávajú tón

Dnes si vyberáme dvere, aby ladili s naším príbytkom. A teda buď sú moderným dizajnovým kúskom alebo dopĺňajú historický vzhľad domu či bytu. Dôležitým faktorom pri dverách je samozrejme aj bezpečnosť. To je príznačné pre ubytovanie v Bratislave, ale aj napríklad v Košiciach, keďže ide o mestá s väčšou koncentráciou ľudí. Ak chcete mať vo svojom domove ešte väčší pocit bezpečia, môžete si vybrať aj pancierové dvere. To, aké dvere uprednostňujete, záleží aj na tom, čo nimi chcete povedať.

Ak chcete, aby váš dom vyvolával skvelý prvý dojem, namaľujte dvere zábavným farebným, moderným alebo lesklým odtieňom. Napríklad taká červená je farba šťastia v mnohých kultúrach a určite sa bude páčiť aj vám a vašim návštevníkom. Červené dvere v minulosti tak mohli znamenať „Vitajte“ pre unavených cestovateľov a to napríklad v počiatkoch nezávislosti Spojených štátov. Pri cirkvách to predstavuje bezpečné útočisko. Dve ďalšie odtiene získavajú priazeň, sú to oranžová a žltá, aj na týmito farbami sa odporúčame zamyslieť. Obe farby sú spojené s radosťou a teplom.

Takto by sa dalo pokračovať aj o ďalších farbách, ak však nechcete nič „kričiace“, môžete siahnuť po moderných farbách alebo skombinovať viacero decentných farieb alebo podobne dobre fungujú lesklé farby. Či už máte interiér alebo exteriér v modernom štýle alebo v klasickom, to je jedno, originálne vchodové dvere sa hodia do každého príbytku. Dvere udávajú tón, práve tie si dobre všimne každá návšteva, preto im nezabudnite venovať dostatočnú pozornosť. Toto určite oceníte aj vy.