Zasúvacie dvere alebo obyčajné otváracie?

V prípade, že si vyberáte nové dvere do bytu alebo domu, určite by ste chceli poznať názory ľudí, ktorí už s týmto rozhodovaním a kupovaním majú skúsenosť. Veď predsa len, predtým, ako si niečo kúpite si o tom naštudujete kopec informácií a potom sú z vás odborníci, čo sa týka práve napríklad dverí. No a dnes vám skúsime poradiť my, ohľadom toho, či sú vôbec zasúvacie dvere praktické alebo je stará klasika v podobe otváracích dverí naozaj taká neprekonateľná. 

Zasúvacie dvere alebo obyčajné otváracie? (Foto: pixabay.com)

Posuvné dvere: plusy a mínusy

Vzdušný, bezbariérový a využitý – presne tak sa dá opísať priestor alebo miestnosť, ktorá má posuvné dvere. Nemusíte sa báť vŕzgania alebo hlučného zatvárania a otvárania ako pri klasických dverách, pretože najnovšie modely posuvných dverí sú naozaj tiché. Aj keď sa vám vytvorí v miestnosti prievan, tak sa nemusíte báť, že by sa vám dvere začali zabuchovať. Ak nemáte miesto navyše v malom byte, ktoré naozaj potrebujete na otváranie a zatváranie dverí, posuvné dvere sú tým ideálnym riešením. Preto sa hodia hlavne do malých bytov, bungalovov a do domácností, kde bývajú ľudia so zníženou mobilitou. 

Pri rozhodovaní a výbere môže pomôcť vhodný program. Využite praktický autocad.

Aké môžu byť ale nevýhody takýchto posuvných dverí? Nevýhody môžu mať hlavne tie lacnejšie posuvné dvere, pri ktorých je posúvanie naozaj hlučné a nie také hladké. Ak teda chcete na dverách do domu ušetriť, zvoľte radšej tie klasické. Taktiež pri zmene dverí z klasických na posuvné je potrebné spraviť menšiu prerábku, keďže ich rozmery a zasadenie do steny sa naozaj líši.

Klasické, otváracie dvere

Ako sme už spomínali, tak otváracie dvere sú klasika. Nemajú žiadne komplikované zasádzanie do dverí, ani nijaké špeciálne zárubne, proste je to to, čo má doma každý. Taktiež je pri týchto dverách veľká šanca, že nebudete potrebovať nič namieru alebo nejaký špeciálny dizajn, pretože v obchodoch nájdete naozaj veľký výber. A v neposlednom rade je výhodou aj to, že aj pri malom rozpočte si dokážete kúpiť kvalitné dvere.

No a nevýhody? Tie sú poväčšine spomenuté už vyššie – majú tendenciu zmenšovať priestor a na ich otváranie potrebujete oveľa viac miesta, ako je to oproti posuvným dverám. Tiež môžu byť hlučnejšie a to sa vám môže stať aj pri tých drahších kusoch. Za zváženie sú dvere a nábytok na mieru.