Nový drevodom môže byť vaším splneným snom

Na výstavbu rodinného domu si môžete zvoliť niekoľko osvedčených a obľúbených materiálov. Mnohé z nich sú ale finančne nákladné a preto sa snažíme hľadať lacnejšiu alternatívu s rovnako kvalitnými vlastnosťami. Ak sa nachádzate pred takýmto rozhodnutím aj vy, máme pre vás jeden dobrý tip – skúste drevostavbu.

Nový drevodom môže byť vaším splneným snom

Nový drevodom môže byť vaším splneným snom (Foto: wittner-haus.sk)

V našom článku sa dozviete, aké výhody dom z takéhoto materiálu má a prečo by ste sa preň mali rozhodnúť?

Vlastnosti drevodomu

Jednou z hlavných výhod bývania v drevenom dome je priaznivá mikroklíma. V dome postavenom z dreva je ľahké dýchať, pretože v lete je vzduch chladný a v zime teplý, takže s moderným drevodomom získate, okrem iného, osobitnú „domácu“ atmosféru.

Tieto výhodné podmienky sú spôsobené vlastnosťami použitého dreva. Drevené steny majú nižšiu tepelnú vodivosť – akú by ste mali v klasickej kamennej -betónovej budove.

Drevodom má nižšie náklady na celú jeho výstavbu a následnú prevádzku. K výhodám patrí aj to, že drevený dom váži menej ako klasický murovaný, a nie je preto nutné budovať tak silný základ. Ak si spolu s výberom vhodnej drevostavby zvolíte aj optimálnu hrúbku dreva, znížite si aj náklady na vykurovanie a v lete na vetranie.

Nízkoenergetické a pasívne domy sa vám zapáčia aj preto, že sú šetrné k životnému prostrediu. Veď v podstatnej miere dokážu z ovzdušia extrahovať CO2.

Krása drevostavby sa skrýva v detailoch

Ak túžite po dokonalom splynutí s prírodou, drevostavba je ideálne riešenie. Medzi výhody drevených domov patrí aj ich :

• veľkolepý vzhľad;
• dokonalá pevnosť konštrukcie;
• vysoká odolnosť a životnosť materiálu.

Nepotrebujú ďalšie exteriérové ​​a interiérové ​​dekorácie, s vhodne zvolenými oknami, použitým sklom a kovom to bude tá najlepšia súhra materiálov na bývanie.

Nezabudnite ale na to, že najväčšie tepelné straty neprechádzajú cez steny, ale cez zle izolovanú podlahu, strechu a nesprávne nainštalované okná. Takže aj pri drevostavbe si dávajte na tieto podstatné detaily veľký pozor.

Ak sa obrátite na spoločnosť Wittner-Haus, takto dokonalý dom vám postaví bez nervov a stresov už do 5 mesiacov, čo je pri dnešných nárokoch uponáhľanej doby – skvelý výsledok s ešte lepšími vlastnosťami.

Text:PR