Inteligentné vchodové dvere, ktoré otvoríte pomocou odtlačku prsta

Vybrať dvere nemusí byť také jednoduché, ako sa na prvý pohľad zdá. Okrem ceny sa jednotlivé produkty na trhu líšia svojou kvalitou a samozrejme tiež dizajnom. Rovnako je dôležité vopred stanoviť požadovaný rozmer dverí a zvážiť aj ďalšie drobnosti. Poradíme vám, na čo všetko by ste pri kúpe dverí mali myslieť.

Interiérové dvere

Neoddeliteľnou súčasťou každého interiéru sú dobré interiérové dvere. Pri ich výbere premýšľajte o miestnosti ako celku. Do úvahy je potrebné vziať aj vzájomné zladenie celého interiéru domu či bytu. A samozrejme farby stien, podlahy a vybraného zariadenia. Pri výbere vezmite ohľad aj na dizajn zárubne. Tak, aby celý interiér nadobudol celistvý vzhľad.

Interiérové dvere sa od seba okrem dizajnu odlišujú aj svojou šírkou. Vopred si preto naplánujte ich rozmery. Od toho sa odvíja veľkosť ponechaného otvoru pre osadenie zárubní a dverí.

Materiál a detail

Interiérové dvere, ktoré nájdete na trhu, sa od seba odlišujú svojou kvalitou. Tá sa okrem kvality spracovania odvíja tiež od kvality použitého materiálu. Na výber máte dvere z dreveného masívu a dvere s umelými povrchmi. Rozdiely sú aj vo vnútornej výplní dverí. Môžu byť vyplnené drevenou voštinou alebo drevotrieskou.

Detaily, na ktoré by ste pri kúpe dverí nemali zabudnúť, sú smer otvárania, regulácia nastavenia pántov a kľučky. Smer otvárania je dôležitý vzhľadom na dispozičné riešenie priestorov. Je potrebné stanoviť si ho ešte pred objednaním dverí.

Niektoré pánty umožňujú možnosť nastavenia dverí, aby sa pri zmene vlhkosti vzduchu a zmene rozmeru nezadierali o podlahu. Dôležitý je tiež výber kľučky. Okrem jej dizajnu zvážte tiež to, ako sa vám s ktorým typom kľučky manipuluje.

Vchodové dvere

Pri výbere vchodových dverí je potrebné okrem vyššie uvedených vlastností myslieť ešte na ďalšie faktory. V prvom rade je to bezpečnosť.

Vchodové dvere majú za úlohu chrániť váš majetok. Mali by byť preto vybavené bezpečnostnými prvkami, ktoré zabránia nežiadúcemu vniknutiu cudzích osôb. Ich základ by mal tvoriť bezpečnostný zámok. Dnes si už môžete vybrať aj také, ktoré otvoríte na základe zadaných biometrických údajov – pomocou odtlačku prsta, čo je skvelé riešenie.

Druhým kritériom je ochrana pred poveternostnými vplyvmi. Vchodové dvere by mali dostatočne zabezpečiť aj izoláciu od vonkajšieho prostredia. Samozrejmosťou by malo byť tiež komfortné otváranie. Teda všetko vlastnosti, ktoré si v tejto ponuke určite vyberiete.

Text a foto: PR