Ste pripravení na jarné upratovanie? Čo budete potrebovať a ako na to

Aj keď ešte pár týždňov do jari zostáva, tak je potrebné, aby ste si naplánovali poriadne jarné upratovanie. Umývanie okien, triedenie šatníka a celé to veľké upratovanie, na ktoré sa tak dlho odhodlávate. V dnešnom článku máme pre vás rady a tipy na to, ako na toto veľké jarné upratovanie a čo všetko budete potrebovať.

Ste pripravení na jarné upratovanie? Čo budete potrebovať a ako na to (Foto: pixabay.com)

Čo budete k veľkému upratovaniu potrebovať

Prvé, čo budete potrebovať sú handry, hubky a iné pomôcky na upratovanie. Niekedy ani nie je potrebné si neustále kupovať nové, stačí použiť to, čo už doma máte. Staré tričká alebo iné textílie, ktoré sa ako handry dajú použiť. Keď už budete nakupovať, tak siahajte skôr po prírodnejších materiáloch, ktoré lepšie vsakujú prostriedky a vodu, rovnako vám dlhšie vydržia v prípade kefiek. Prípravky si môžete tiež pripraviť doma – ideálnymi pomocníkmi na upratovanie sú voda s octom, šťavou z citróna alebo sódou bikarbónou.

Ako na to?

Pripravte si plán alebo si stanovte systém, akým budete celý dom upratovať. Upracete najprv kúpeľne alebo budete postupovať od zhora na dol? Začať môžete napríklad pretriedením všetkých vecí a vyhodením zbytočností. Ideálne je spísať si všetky domáce práce a porozdeľovať si ich do kategórií. Tak bude mať vaše upratovanie naozaj systém a na nič nezabudnete.

Rozhodnite sa tiež, či sa chcete do upratovania pustiť sama alebo sa potešíte každej pomocnej ruke svojich rodinných príslušníkov. V prípade, že si chcete jarné upratovanie užiť sama, tak pošlite zbytok rodiny k starým rodičom alebo na výlet. No a toto riešenie bude prospešné pre obe strany.