Zakotvite nábytok a sedenie na koberec

Pri tomto dizajne obývacej miestnosti by ste mali mať na jednom koberci celé sedenie. Konkrétne ide o pohovku, kreslá, konferenčný stôl, prípadne ďalší stolík alebo taburent. V skratke celé sedenie na jednom koberci.

Zakotvite nábytok a sedenie na koberec

Zakotvite nábytok a sedenie na koberec

Všetko sústreďte na koberec

Pri pohovke a ďalšom nábytku dajte pozor na to, aby všetky nohy skutočne boli na jednom koberci. Dokonca aj obývacie izby s viac alebo menej veľkorysými proporciami zvyčajne vyžadujú takýto koberec. Všetko preto, aby sa správne pojalo posedenie. Takéto „vytýčenie“ lepšie udáva tón miestnosti a láka na oddych alebo konverzáciu. Správne zvolený koberec vyčlení miesto pre sedenie, oddych alebo pre iné aktivity. Môže byť vhodným prvkom.

Nechoďte do jedného malého koberca alebo do viacerých menších. Keď pôjdete do malého koberca alebo do viacerých, potom to vyzerá, že všetko je neusporiadané a veľkostne nesprávne navrhnuté. Je to akoby mimo správnu stupnicu, tomuto sa preto radšej vyhnite. Vždy siahnite po dostatočne veľkom koberci, tu si však nepleťte to, či bude koberec pokrývať celú podlahu alebo len jej určitú časť.