5 nápadov a inšpirácií, ako vylepšiť detskú izbu

Možno sa chystáte spraviť novú detskú izbu alebo len hľadáte tipy, inšpirácie rady a nápady, ako vylepšiť detskú izbu vašich detí. Máme pre vás hneď 5 dobrých nápadov a inšpirácií, ako vylepšiť detskú izbu. Možno vás nadchnú rovnako ako nás a nebudu chýbať ani v izbách vašich detičiek.

5 nápadov a inšpirácií, ako vylepšiť detskú izbu

5 nápadov a inšpirácií, ako vylepšiť detskú izbu

1. Chcete naučiť deti, aby dávali špinavé prádlo do koša hravým spôsobom? Na stenu pod bielizníkom zaveste basketbalový kôš. Deti si jednoduchým spôsobom precvičia správny hod do koša a špinavé oblečenie bude tam, kde má byť.

2. Alternatívnou možnosťou je umiestnenie menšieho bielizníka do detskej izby, kam dieťa dá špinavé oblečenie a samo ho vynesie a vysype do bielizníka v kúpeľni.

3. Dieťa je výtvarne nadané a vy chcete jeho dielo zavesiť na stenu do jeho izby. Skvelý nápad na podporu talentu a schopností. Dajte mu výkres alebo maliarske plátno, nech sa jeho fantázia vyblázni. Výtvor môžete zarámovať alebo zaskliť.

4. Zaveste sieť na strope detskej izby alebo pod strechou, ak má strešnú izbu. Naučte ho ukladať si do siete všetky hračky.

5. Vytvorte dieťaťu vlastnú čitateľskú knižnicu s obľúbenými knihami na poličkách.

Na záver ešte jeden tip. Kúpte dieťaťu budík, aby načas vstávalo a nemuseli ste ho každé ráno budiť. Naučí sa tak hneď dvom veciam a to sebadisciplíne a vstávaniu načas. Veríme, že vás tieto naše tipy nadchli rovnako ako nás a nebudu chýbať ani v izbách vašich detičiek.

Foto: ilustračné