Ako správne umiestniť zrkadlo v miestnosti

Zrkadlá môžu priestoru pomôcť ho presvetliť, aby bol jasnejší, pretože odrážajú svetlo do miestnosti. Taktiež tak môžete miestnosť spraviť opticky väčšou, ako je v skutočnosti. Nebojte sa umiestniť po jedno zrkadlo do každej miestnosti.

Ako správne umiestniť zrkadlo v miestnosti

Ako správne umiestniť zrkadlo v miestnosti

Správne umiestnenie je základ

Pozor však na umiestnenie zrkadla. Umiestnenie zrkadla v miestnosti nesprávne môže byť ešte horšie, ako keby ste ho v miestnosti nemali vôbec. Zrkadlá treba umiestniť na stenách kolmo na okná, nie priamo oproti nim. Toto platí pre všetky zrkadlá. V kúpelni sa zase často umiestňuje oproti dverám, tie majú okno len malé alebo žiadne. Umiestňuje sa na skrinku nad umývadlo alebo priamo nad umývadlo.

Ak umiestnite zrkadlo oproti oknu, je to nesprávne umiestnenie. Vtedy môže byť efekt opačný a zrkadlo môže svetlo odrážať von oknom. Taktiež to môže mať za následok, že sa zdá priestor menším a rôzne rušivé vplyvy z vonku sú takto premietané aj do vnútra miestnosti.

Zrkadlá môžete umiestniť aj oproti sebe. Vďaka tomu môžete docieliť opticky väčšiu a svetlejšiu miestnosť, akou možno je v skutočnosti. Vo väčšom a svetlom priestore sa cítime lepšie a príjemnejšie, toto určite ocení aj každá návšteva.